• Dzień otwarty w naszym liceum.

• Nasza Szkoła jest miejscem, gdzie z powodzeniem łączymy proces edukacyjny z realizacją sportowych ambicji uczniów.

• Sport funkcjonuje jako zasadnicza część programu nauczania,

co sprzyja rozwijaniu talentów i pasji oraz dążeniu do mistrzostwa.

• Doceniamy wartość współzawodnictwa i tworzymy warunki

do realizacji osobistych celów naszych uczniów.

• Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy, uczestniczymy w ciekawych projektach edukacyjnych i sportowych, a we współpracy

z wiodącymi partnerami inicjujemy własne działania.

• Mamy ambicje i możliwości, aby zapewnić naszym uczniom warunki do osiągania sportowych sukcesów i dobrych wyników w nauce.

• W naszej Szkole cenimy atmosferę koleżeństwa i współpracy.

Jeżeli chcesz dołączyć do naszej społeczności:

www.lo-164.edupage.org → zakładka Kandydaci → Rekrutacja 2022/2023

Zapraszamy do kontaktu!

• Mazowsze dla Oświaty

Od marca na Uniwersytecie Warszawskim ruszyły nowe bezpłatne kierunki studiów podyplomowych dla nauczycieli w ramach programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty” samorządu województwa i UW.

W sobotę, 26 marca „Indeksy Samorządowe” z rąk rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka i marszałka województwa Adama Struzika odebrało 120 nauczycieli, w tym Pani Dyrektor Justyna Post.

Studia będą prowadzone przez Wydział Zarządzania UW oraz Wydział Polonistyki UW.

Przed nauczycielami na Mazowszu coraz więcej wyzwań. Najpierw pandemia, która wymusiła niemal z dnia na dzień przejście na nauczanie zdalne, teraz kolejna próba – włączenia w system edukacji dzieci uciekających przed wojną. Mam nadzieję, że nasze studia będą dla naszych nauczycieli inspiracją i bardzo praktycznym wsparciem – zaznaczył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

• W trzech punktach sportowiec do sportowców!

TOMASZ MAJEWSKI

• Urodzony 30 sierpnia 1981 roku
            • Kulomiot
            • Pchnięcie kulą zaczął uprawiać w wieku 15 lat
            • Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
            • Mistrz olimpijski w tej konkurencji z Pekinu (2008) i Londynu (2012)
            • Także olimpijczyk z Aten (2004) i Rio (2016)

Miał być dziennikarzem, pisarzem, ale:

• Jest pierwszym i jedynym Europejczykiem, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą.
            • Zdobył  2 złote medale olimpijskie.
            • Startował w mistrzostwach świata, ma na swoim koncie wiele rekordów Polski (w hali i na stadionie).
            • Jest zdobywcą złotych medali halowych mistrzostw Polski seniorów.
            • Wielokrotnie bronił biało-czerwonych barw w zawodach pucharu Europy i drużynowych mistrzostwach Europy
            • Oficjalnie swoją bogatą sportową karierę zakończył 5 września 2016 roku w Zagrzebiu, podczas 66. Memoriału Borisa Hanžekovića.
            • Ma 204 centymetry wzrostu.
            • Jest tatą trzech synów.

W czasie spotkania zapytaliśmy mistrza olimpijskiego o czym marzył Tomek, a o czym marzy Tomasz?

Rozmawialiśmy o tym co ważne w sporcie: pasja, wytrwałość, mądrość ale też dbanie o siebie, troska o ciało i umysł.