• WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY DZIELNICY MOKOTÓW

NIC O NAS BEZ NAS!

Za nami dzień wyborów na Radnego do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów w naszej szkole. Wybory poprzedził apel, na którym zostały przedstawione zasady głosowania i harmonogram, a kandydaci zaprezentowali swoje programy.

Wybory wygrała Pola Michalska - na którą oddano 70% głosów. Gratulacje dla Poli, która będzie reprezentować naszą szkołę w radzie szkół dzielnicy Mokotów. Powodzenia!

Uzyskanie mandatu Radnego MRDM to wyjątkowa okazja, aby aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności uczniowskiej i reprezentować szkołę przed władzami lokalnymi oraz innymi instytucjami. Młodzieżowi radni składają propozycje projektów dotyczących ich potrzeb, opiniują przedsięwzięcia, które dotyczą młodych ludzi, zabierają głos w sprawach dla nich ważnych. Organizują również działania kulturalne, edukacyjne oraz sportowe na Mokotowie. Angażują się w akcje charytatywne. Teraz możemy, jako szkoła, dzięki pomocy naszego przedstawiciela, mieć realny wpływ na to, co się dzieje na Mokotowie, podzielić się swoim spojrzeniem na dzielnicę  z innymi i stworzyć coś nowego.

• Apel dotyczący tolerancji

22 marca odbył się w naszej szkole krótki apel poświęcony tolerancji. Uroczystość została przygotowana przez uczennice i uczniów klasy 1 c i 1 a pod kierunkiem wychowawczyń. Społeczność szkoły miała możliwość zapoznania się z podstawowymi pojęciami związanymi z tolerancją - definicje, przykłady, uczniowie obejrzeli też krótką scenkę rodzajową oraz wysłuchali apelu w różnych językach.

• „REALNY WPŁYW”

Debata Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów

5 marca w Domu Kultury KADR miała miejsce debata Młodzieżowej Rady Dzielnicy Mokotów, którą prowadzili młodzi radni z mokotowskich szkół średnich, a przewodniczyli RAFAŁ MIASTOWSKI – Burmistrz Dzielnicy Mokotów i KRZYSZTOF SKOLIMOWSKI – zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów.

Na debatę zostali zaproszeni przedstawiciele poszczególnych szkół z terenu Mokotowa.

Naszą szkołę reprezentowali POLA MICHALSKA z klasy 3b, PAWEŁ MICHALSKI z klasy 4a i opiekun Samorządu Szkoły p. Agnieszka Krzykowska.

Debata odbyła się w ramach projektu „Realny wpływ”, którego ideą jest wzmocnienie wkładu warszawskich samorządów uczniowskich w rozwiązywanie problemów i wspieranie potrzeb społeczności lokalnej w czterech wybranych przez młodzież obszarach: infrastruktura, zmiany w szkołach, zieleń i organizacja wydarzeń. Debata stała się idealną okazją, aby wspólnie przedyskutować szczegółowo powyższe zagadnienia w formie warsztatów World Cafe, zaproponować własne pomysły i rozwiązania. Każdy uczestnik miał szansę wypowiedzieć się i odnieść do przedstawianych propozycji, a pomocą służyli doświadczeni mentorzy, którzy koordynowali przebieg debaty. Do dyskusji włączali się na bieżąco Pan burmistrz oraz Pan zastępca burmistrza, który podsumował spotkanie i zadeklarował, że głosy młodzieży zostaną dokładnie przeanalizowane, a wybrane projekty poddane realizacji.

Uczniowie naszej szkoły, Pola i Paweł, zasługują na dużą pochwałę za aktywny i merytoryczny wkład w dyskusję.