• Wigilia szkolna

20 grudnia w naszej szkole odbyła się wigilia klas. Wszyscy zgromadzili się na korytarzu i wspólnie przy zastawionych stołach spotkali się przy poczęstunku, który sami przygotowali. Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia spokojnych świąt oraz odpoczynku i nabierania sił na nowy rok. Wigilia klas miała na celu umocnić wspólnotę szkolną wszystkich uczniów. Upłynęła w wesołej atmosferze. Pomysł wspólnej wigilii dla wszystkich klas okazał się bardzo dobry i prawdopodobnie wpisze się w naszą szkolną tradycję.

• Wystawa VAN GOGH & Friends

Uczniowie klas II, III i IV w ramach projektu „Warszawa z klasą – klasa z Warszawą” odwiedzili Soho Art Center, gdzie uczestniczyli w ekspozycji multimedialnej VAN GOGH & Friends – The Immersive Experience. Wystawa łączy wiedzę o czołowych impresjonistach i ich twórczej ewolucji z wyjątkowym pokazem malarstwa: widzowie mieli okazję znaleźć się w świecie Van Gogha dzięki okularom VR, relaksować się w sali pełnej muzyki i wędrujących obrazów, mogli również sfotografować się na słynnym mostku japońskim Moneta czy usiąść na łóżku Van Gogha z obrazu „Pokój artysty”. Takie spotkanie z wielką sztuką zadowoliło naszych sportowców.

• SPOTKANIE ZE STRAŻĄ POŻARNĄ

W czwartek 14.12.2023 roku odbyło się szkolenie dla młodzieży z zasad bezpieczeństwa pożarowego. Szkolenie przeprowadził bryg. Grzegorz Książek z Sekcji Szkoleń Specjalistycznych Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Młodzież poznała podstawowe zasady postępowania w razie pożaru oraz sytuacje niebezpieczne, które mogą wywołać pożar. Edukacja młodych ludzi i kształtowanie świadomości to także uczenie odpowiedzialnych zachowań i reagowania w sytuacjach niebezpiecznych.

• XXVIII OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU

Uczennice naszej szkoły: Michalina Jasińska z klasy 3b i Aleksandra Królikowska z klasy 4a, wzięły udział w eliminacjach okręgowych XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu w roku szkolnym 2023/2024, które odbyły się 1 grudnia w Zespole Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie.

Po zakończeniu etapu uczennice odebrały dyplomy uczestnictwa w eliminacjach okręgowych i oczekują na wyniki klasyfikacji do etapu trzeciego, które wkrótce przedstawi Komitet Główny zawodów.

• Grudniowe wyjście do kina

6 grudnia 2023 roku klasa 2A i 3A z wychowawcami Justyną Post i Michałem Kłoskiem, obejrzeli polską komedię romantyczną pt. "Uwierz w Mikołaja" w reżyserii Anny Wieczur, oparty na powieści Magdaleny Witkiewicz o tym samym tytule.

Jedne święta, wiele bohaterów oraz wiele scenariuszy na magiczny czas Świąt. Może czasem wystarczy uwierzyć w świętego Mikołaja by spojrzeć na świat przychylnym okiem?

Zachęcamy do przeczytania książki i obejrzenia filmu.

• Mikołajki

Już dzisiaj Mikołajki i jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor wspólnie ubiorą choinki, które przyozdobią całą szkołę 🎄🎅

Mikołajki 6 grudnia. Skąd wzięła się tradycja wręczania prezentów?

Kult św. Mikołaja przed wiekami był bardzo popularny. Już w X wieku był on uznawany za patrona dzieci, które historię biskupa poznawały dzięki wystawianym wówczas dramatom liturgicznym. W XV wieku zaś na ziemiach zachodniej i centralnej Europy znany był zwyczaj wręczania prezentów w wigilię dnia świętego Mikołaja. Współczesne wyobrażenie świętego powstało natomiast na przełomie XIX i XX wieku. Wówczas biskup zaczął być utożsamiany z bajkową postacią, znaną powszechnie w kulturze masowej.

• Kolejny sukces Wiktorii

Kolejne zdobyte podium na Pucharze Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim dla naszej uczennicy Wiktorii Dąbrowskiej!

W niedzielę Wiktoria wywalczyła 3 miejsce na 500m w Collalbo.

Po 2 edycjach Pucharu Świata Juniorów Wiktoria prowadzi w klasyfikacji generalnej na 1000m i jest druga na 500m!

Gratulujemy!

• Bieg Mikołajkowy

ActiveSports i Urząd Dzielnicy Ursynów zorganizowali 2 grudnia 2023 r. Bieg Mikołajkowy w Lesie Kabackim w którym pobiegli Dyrektor 164 LO MS Justyna Post i Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski 🎅🎅🎅

• Gala Sportu 2023

8 lutego 2024 roku odbędzie się II Gala Sportu – podsumowanie sportowego roku 2023 w CLXIV Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Warszawie.

🏆🏆🏆Nagrody zostaną przyznane najlepszym i najpopularniejszym sportowcom. Impreza odbędzie się w budynku szkoły, zapełnionym wyjątkowymi osobami, których działania lub osiągnięcia sportowe miały znaczący wpływ na rozwój sportu w naszym liceum.

Ten dzień będzie pełen nie tylko sportowych emocji, ale dostarczy wielu wrażeń artystycznych, które zaspokoją najbardziej wymagających uczestników wydarzenia. Zapraszamy do oglądania spotu poprzedzającego wydarzenie!!!

• Spotkanie ze sztuką i naturą.

Klasa IIB pod przewodnictwem pani magister Haliny Pleskacz- Kołodko zwiedziła w ubiegły piątek Łazienki Królewskie. Celem wycieczki była wizyta w Pałacu na Wodzie, gdzie uczniowie z przyjemnością obejrzeli odzyskaną część słynnej kolekcji malarstwa Stanisława Augusta Poniatowskiego i słuchali informacji o stylu klasycystycznym. W drugiej części nastąpił spacer po parku pełnym architektonicznych perełek i wyjątkowych okazów drzew. Tu młodzieży towarzyszyła pani edukator, która w interesujący sposób wyjaśniła znaczenie bioróżnorodności w przyrodzie.