• 1 grudnia 2022 - Gościem w naszej szkole był wyjątkowy człowiek - Tomasz Domalewski -pasjonata wspinaczek

• 13.12.2022 10:35
        • Tomasz Domalewski - Gdańszczanin, sprzedawca, alpinista - pasjonat wspinaczki

w każdym wydaniu od tradycyjnej do lodowej, chociaż jego serce należy do gór wysokich. Człowiek dwóch pasji.

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

w Toruniu. Zawodowo związany z branżą finansową, gdzie odpowiada za strategiczne projekty sprzedażowe oraz rozwija zespoły handlowe, zaczynając od subagenta, przez unit managera do Szefa działu handlowego.

Druga pasja to góry i wspinaczka wysokogórska.

Obecnie realizuje projekt Neptun w Górach, którego celem jest skompletowanie Korony Ziemi (najwyższych szczytów każdego kontynentu). Korona Ziemi to zdobycie 7 szczytów. Pan Tomasz podjął się wersji 9 szczytowej. Czyli do Aconcagua (Ameryka Pd), Denali (Ameryka Pn.), Elbrus (Europa), Kilimandżaro (Afryka), Piramida Carstensza (Australia i Oceania), Mount Everest (Azja)

i masyw Vinsona (Antarktyda) dołożył jeszcze Mont Blanc i Górę Kościuszki w Australii.

Człowiek kierujący się życiowym mottem: „Miarą sukcesu nie jest to, ile tych sukcesów osiągnąłeś, ale ilość porażek, których doświadczyłeś, a z których byłeś w stanie się podnieść i pójść dalej”.

Pan Tomasz opowiedział skąd się wzięła jego pasja do gór, z jakim problemami się mierzył i jak osiągnął swój cel.